سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

باشگاه متخصصین مهندسی صنایع ایران

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا کسب و کارهای نوپا در ایران شکست میخورند؟
سلام دوستان. میخواستم در مورد یکی از مشکلات امروزه کارآفرینان در ایران صحبت کنم. متاسفانه در چند سال اخیر عده ای کلاهبردار پیدا شدن که خودشون رو دارن به عنوان کارآفرین و صاحب ایده معرفی میکنن و از این طریق پول های مردم رو میگیرن و میرن. این موضوع باعث شده که میزان رقبت مردم به کارآفرینی و همچنین مباحث مربوط به کارآفرینی کم بشه چرا که دید منفی شده. اما واقعا سوال این جاست که چرا کسب و کارهای نوپا معمولا در ایران شکست میخورند؟
پاسخ ساده است: چون در ایران به ندرت کار ایده ای شکل میگیره و به جای اینکه افراد فکر کنن و از خلاقیت خودشون استفاده کنن فقط میخوان کپی کنن و ایده های کشورهای دیگه رو در ایران پیاده کنن و اصلا به فکر ایده های بومی نیستن.
واقعا این بزرگترین مشکل در بین افرادی است که یا مدعی کارآفرینی هستند و یا به کارافرینی علاقه دارند. دوست عزیز من همینجا به شما عرض میکنم که به سعی کنید ایده های بومی پیدا کنید و خودتون ایده یابی کنید این رمز موفقیت شماست. خیلی ها فکر میکنن که نداشتن سرمایه یکی از دلایل شکسته اما اگر ایده خوب باشه و اجرای صحیحی داشته باشه شک نکنید که احتمال شکست شما به صفر میرسه پس به این موضوع دقت کنید.
در کشور ما عرصه برای کارآفرینی بسیار بازه و میبینید که افراد ساده ترین ایده ها رو در کشور پیاده میکنن و به درآمد های بالا میرسند. نگاهی به اسنپ در ایران بندازید. اسنپ رو شرکت راکت اینترنت که دفتر مرکزیشون در المان هست وارد ایران کرد که نمونه بارز اوبر در امریکا است. پس از اینکه اخبار درامد بالای اسنپ در ایران منتشر شد دیگه بعضی ها در ایران شروع کردن به تقلید کردن. و دیدیم که در مدت زمان کوتاهی چیتکس و تاچ سی و تپ سی و ......... وارد شدن این نشون دهنده اینه که در کشور ما مردم اکثرا دنبال تقلید کردن هستن تا اندیشیدن و این یک مشکل بسیار بزرگ در کشور ماست. بنابراین اگر شما به کارافرینی علاقه دارید بنده دو تا توصیه مهم دارم که به صورت خلاصه عرض میکنم:
1. حتما تیم سازی کنید چرا که شما به تنهایی از عهده کارها بر نمیایید
2. ایده های بومی پیدا کنید فقط با استفاده از اندیشیدن.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان